SKGO: Eksproprijacija i javna svojina teme sastanka Mreže za imovinsko-pravne poslove i upravljanje imovinom
Stalna konferencija gradova i opština (SKGO) organizovala je 19. juna 2026. godine u Beogradu, sastanak Mreže za imovinu i imovinsko pravne poslove, na kojoj su teme između ostalog bile eksproprijacija sa posebnim akcentom na faktičku eksproprijaciju, javna svojina, kao i praksa rada prvostepenog i drugostepenog organa.
Sastanak je organizovan u cilju unapređenja rada imovinskopravnih odeljenja lokalnih samouprava, a u skladu s tim, na skupu su učestvovale i kolege iz Državnog pravobranilaštva i Ministarstva finansija, kao i drugi partneri koji učestvuju procesu - posebno javna preduzeća koja učestvuju u imovinskopravnim predmetima i rade sa prvostepenim organom.
Kolege iz Državnog pravobranilaštva predstavili su praksu i iskustva ovog tela i lokalnih samouprava u oblasti eksproprijacije i faktičke eksproprijacije, kao i izmene i dopune zakona i evidencija nepokretnosti u javnoj svojini.
O praksi drugostepenog organa i stavovima Upravnog suda u imovinsko-pravnim predmetima, govorio je Đorđe Vukojičić, načelnik u Sektoru za imovinsko-pravne poslove Ministarstva finansija.
Izvor: Izvor: Vebsajt Stalne konferencije gradovaa i opština, 22.06.2026.
Naslov: Redakcija










